Fri frakt over 699,-
100 dagers åpent kjøp og fri retur
Lynrask levering
Produktbeskrivelse
Cdc Caddis Brown er flua du bør ha når kvelden senker seg og vårfluene begynner å danse på vannet. Dette er en moderne klassiker som kombinerer uovertruffen oppdrift med en ekstremt livaktig profil. Denne brune varianten er kanskje den mest universelle fargen i norske vann og elver. Her er det brukt CDC-fjær (Cul de Canard) som inneholder naturlige oljer som gjør at flua flyter som en dupp, samtidig som de fine fibrene fanger luft og gir flua et "pustende" levende uttrykk som fisken ikke kan motstå.
Materialet sørger for at den rir høyt på vannfilmen, selv etter flere kast og kontakt med fisk. Den brune fargen og vingeformen etterligner de vanligste vårflueartene i både skogsvann og fjellelver. Den lander fjærlætt på vannet, noe som er helt avgjørende når det fiskes etter sky fisk i stille partier.
Den er mest effektiv fra skumringen og utover kvelden, men den fungerer også ypperlig som en "searcher" flue midt på dagen. Bruk gjerne en konisk fortom og påfør gjerne litt CDC-olje for å vedlikeholde de naturlige flyteegenskapene. Er fisken treg kan du prøve å stripe flua forsiktig over overflaten.
- Uovertruffen oppdrift
- Ekstremt livaktig profil
- CDC-fjær med naturlige oljer